Deschiderea programului postuniversitar „Dreptul bancar și al noilor tehnologii”

Luni, 7 octombrie, a avut loc deschiderea oficială a programului postuniversitar „Dreptul bancar și al noilor tehnologii” la Facultatea de Drept ASE, în Sala Virgil Madgearu. 📚💼
Sesiunea a fost deschisă de coordonatorul programului, lect. univ. dr. Dragos Mănescu, alături de care au luat cuvântul în numele conducerii DreptASE, domnul decan conf. univ. dr. Ovidiu Ioan Dumitru și doamna prodecan cu activitatea didactică, Ana Maria Lupulescu, aceștia felicitând echipa de lectori pentru activitatea din prima ediție, în special pentru modul unitar și înalt calitativ în care s-au prezentat în fața cursanților, ținând cont de numeroasa echipă, fiecare modul având cel puțin 2 lectori, adaptarea noilor fișe de disciplină și a materialelor didactice în urma discuțiilor cu prima generație de absolvenți, dar, mai ales, determinarea cu care vechii și noii lectori s-au organizat pentru noua ediție.
În cadrul evenimentului s-au prezentat elementele esențiale privind desfășurarea activităților didactice, iar cursanții au avut oportunitatea să intre în contact cu lectorii, care le vor prezenta pe parcursul anului transformările rapide din domeniul bancar sub influența tehnologiilor emergente, precum blockchain, fintech, inteligența artificială și nu numai. 💻🔗
Programul se angajează să pregătească profesioniști pentru a face față acestor schimbări și pentru a contribui la dezvoltarea unui cadru legal adaptat erei digitale.
Mulțumim tuturor celor care au participat și au contribuit la succesul acestei inițiative, deopotrivă lectori și cursanți! 🎉